NE ARAMAK İSTERSİNİZ.

Doğa Seni Çağırıyor Sergisi

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) 18 Şubat - 8 Mart 2015 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde 52 sanatçıyla “Doğa Seni Çağırıyor” isimli bir sergi gerçekleştiriyor. Serginin küratörlüğünü Denizhan Özer, koordinatörlüğünü ise Akın Ekici yapıyor.

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) 18 Şubat - 8 Mart 2015 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde 52 sanatçıyla “Doğa Seni Çağırıyor” isimli bir sergi gerçekleştiriyor. Serginin küratörlüğünü Denizhan Özer, koordinatörlüğünü ise Akın Ekici yapıyor.
 
Türkiye’deki doğa koruma çalışmalarını 39 yıldır sürdüren WWF-Türkiye’ye bir destek de sanatçılardan geldi. Farklı kuşaklardan 52 sanatçının eserlerinden oluşan ‘Doğa Seni Çağırıyor’ adlı sergi 18 Şubat-8 Mart 2015 tarihleri arasında Zorlu Performans Sanatları Merkezi’nde sergilenecek. Serginin gelirinin bir bölümü WWF-Türkiye’ye bağışlanacak.
 
Küresel iklim değişikliğinden temiz su kaynaklarının kirlenmesine, çarpık kentleşmeden türlerin yok oluşuna kadar onlarca farklı çevre sorunuyla karşı karşıyayız. Son 40 yılda biyolojik çeşitlilik yüzde 30 oranında azaldı. Küresel iklim değişikliği ise türlerin üzerinde büyük bir baskı oluşturuyor. Tüm bu sorunlarla mücadele etmek için yaşam alanlarını ve canlı türlerini korumak zorundayız.
 
Modern insanın doğa ile ilişkisini sorgulayan sanatçıların yapıtlarından oluşan Doğa Seni Çağırıyor sergisi, her türlü olumsuzluğa karşın, sanatseverlere doğanın ve doğal hayatın olumlu bir yansımasını sunuyor. Garanti Bankası, Zorlu Performans Sanatları Merkezi  ve Beyoğlu Akademililer Sanat Merkezi’nin desteğiyle düzenlenen sergi anlatım tarzı dışında sanatsal özellikleri ve farklılıkları ile dikkat çekiyor.
 
Farklı kuşaklardan 52 sanatçının çevre sorunlarını bizlere hatırlatmak ve sorunların çözümüne katkıda bulunmak amacıyla oluşturduğu ‘Doğa Seni Çağırıyor’ sergisi 8 Mart 2015 tarihine kadar açık kalacak.
 
Katılan sanatçılar
Ahmet Merey 
Ahmet Umur Deniz
Akın Ekici
Aslı Altınışık
Aslı Özok  
Aydın Ayan  
Ayşe Tanay Ülgen
Ayşenur Köksal
Bedri Baykam
Burçin Erdi
Çetin Pireci
Deniz Gökduman
Deniz Uluğ
Devrim Erbil
Eda Çığırlı
Ekrem Kahraman
Emel Yurdakul
Ergin İnan
Eylül Köksümer
Fatma Mollaoğlu
Fevzi Karakoç
Gizem Enuysal 
Hakan Kalay
Hayri Ağan 
Hülya Küpçüoğlu
Hülya Sözer
Hüsnü Koldaş
Işıl Güleçyüz
İrfan Okan
Joel Menemşe
Kemal İskender
Leyla Küçük
Mahir Güven
Mahmut Aydın
Mehmet Özenbaş
Murat Mizrahi
Muzaffer Akyol
Nedret Sekban
Pınar Yeşilada
Resul Aytemür
Serap İskender
Suat Akdemir
Süleyman Erdal 
Şifa Girinci
Tan Taşpolatoğlu
Tomur Atagök
Vasıf Pehlivanoğlu
Veysel Günay
Yağmur Yılan 
Yasemin Kuşi
Yıldız Doyran
Zahit Büyükişleyen

Daha Fazla Bilgi için:
Defne Bayvas, İletişim Sorumlusu, WWF-Türkiye
dbayvas@wwf.org.tr
 
Yaz Güvendi, İletişim Sorumlusu, WWF-Türkiye
yguvendi@wwf.org.tr
 
T: o212 528 20 30  F: 0212 528 20 40
 
WWF-Türkiye Hakkında:
WWF-Türkiye; dünyanın en büyük, deneyimli ve bağımsız doğa koruma kuruluşlarından biri olan WWF’nin ulusal örgütüdür. Beş milyonu aşkın destekçiye ve 100’den fazla ülkede etkin bir küresel ağa sahip olan WWF’nin misyonu; dünyanın biyolojik çeşitliliğini koruyarak, yenilenebilir kaynakların sürdürülebilirliğini sağlayarak, kirlilik ve aşırı tüketimin azaltılmasını teşvik ederek gezegenimizin doğal çevresinin bozulmasını durdurmak ve insanın doğayla uyum içinde yaşadığı bir geleceğin kurulmasına katkıda bulunmaktır.

PAYLAŞ !

Mesajı yaymamıza yardımcı ol.