NE ARAMAK İSTERSİNİZ.

Hangi Balık?

WWF Deniz Ürünleri Rehberi, hangi deniz ürününü tüketmeyeceğimizden çok hangilerini, nasıl tüketebileceğimize odaklanıyor ve bunları özel yemek tarifleri eşliğinde anlatıyor.

WWF Deniz Ürünleri Rehberi, hangi deniz ürününü tüketmeyeceğimizden çok hangilerini, nasıl tüketebileceğimize odaklanıyor ve bunları özel yemek tarifleri eşliğinde anlatıyor. Rehberde, hangi deniz ürünlerini seçebileceğimiz ve satın alırken dikkat etmemiz gereken kıstaslar belirtiliyor.
 
‘Hangi Balık?’, WWF’in Önce Balık projesi kapsamında hazırlandı. Proje, balıkçılık ve deniz ürünleri tüketiminde daha çevreci, sosyal ve ekonomik sürdürülebilirliği destekleyen bir süreci oluşturmayı amaçlıyor. Akdeniz’de bilinen balık stoklarının yüzde 93’ünün aşırı avlanma yüzünden tükendiğine dikkat çekiyor. Projenin öne çıkardığı mesajlardan biri de şu: Her tüketici, sürdürülebilir ürünleri tercih ederek denizlerdeki balık stoklarının artmasına yardım edebilir ve geçimi balıkçılığa bağlı milyonlarca insanın geleceğini güvenceye alabilir.

TAMAMINI OKU

WWF Deniz Ürünleri Rehberi

PAYLAŞ !

Mesajı yaymamıza yardımcı ol.