Yeni yıl hediyeniz doğayı da sevindirsin | WWF

NE ARAMAK İSTERSİNİZ.

Yeni yıl hediyeniz doğayı da sevindirsin

WWF-Türkiye’nin evlat edinme kampanyasıyla yeni yılda tehlike altındaki türlerden birini evlat edinerek hem yakınlarınıza hem doğaya unutulmaz bir hediye verin.

WWF-Türkiye’nin evlat edinme kampanyasıyla yeni yılda tehlike altındaki türlerden birini evlat edinerek hem yakınlarınıza hem doğaya unutulmaz bir hediye verin.


WWF-Türkiye, tehlike altındaki türlerin korunması için yürütülen çalışmalara destek sağlamak amacıyla evlat edinme kampanyası yürütüyor. Yeni yılda sevdikleriniz adına tehlike altındaki hayvan türlerinden birini sembolik olarak evlat edinerek WWF-Türkiye’nin tür koruma çalışmalarına destek olabilirsiniz. Evlat edinebileceğiniz türler arasında dünyaca bilinen panda, kaplan, kutup ayısı, orangutan gibi türlerin yanı sıra Türkiye’de de görülebilen deniz kaplumbağası, yunus, saz kedisi, orfoz ve turna yer alıyor. Yeni yıl hediyesi aldığınız kişi adına bir sertifika düzenleniyor ve seçeneğinize göre evlat edindiğiniz türe özel bir hediye paketi hazırlanıyor.
 
Yürütülen koruma çalışmaları sayesinde doğada yaşayan panda nüfusu son 10 yılda yüzde 17’lik bir artışla 1864’e çıksa da, türün devamı için bu çabaların aralıksız sürmesi gerekiyor. Pandalar gibi nesli tehdit altındaki türler arasında doğadaki sayıları 3 bin 890’ı bulan kaplanlar ve 6 bin 624’e gerileyen orangutanlar da var. Bu türler, kaçak avcılık, yaşam alanlarının kaybı ve iklim değişikliği gibi sorunlarla karşı karşıya. WWF-Türkiye, yürüttüğü projelerle hem türleri koruma altına almaya hem de insanların bu türlerle birlikte uyum içinde yaşayabileceği çözüm önerilerini hayata geçirmeye çalışıyor.
 
 
Evlat edinme seçenekleri:
  • 50 TL ile bir hayvan türünü evlat edinebilir, isme özel e-sertifikanızı alabilirsiniz.
  • 100 TL ile bir hayvan türünü evlat edinebilir ve basılı sertifikanızı alabilirsiniz.
  • 185 TL ile bir hayvan türünü evlat edinebilir ve basılı sertifikanız ile birlikte seçtiğiniz türe özel hediyelerden alabilirsiniz.
 
Bireysel evlat edinme işlemleriniz için http://destek.wwf.org.tr adresini ziyaret edebilirsiniz.
 
Kurumsal evlat edinme için kurumsaliliskiler@wwf.org.tr adresi ile bağlantıya geçebilirsiniz. 

PAYLAŞ !

Mesajı yaymamıza yardımcı ol.