Akyatanın Yaban Hayatı AnlatıldıGüncelleme Tarihi 22 December 2010   |  
Saz Kedisi’nin İzinde ve Deniz Kaplumbağaları Projeleri Bilgilendirme Toplantıları için Adana’daydık
© WWF-Türkiye

Saz Kedisi’nin İzinde ve Deniz Kaplumbağaları Projeleri Bilgilendirme Toplantıları için Adana’daydık!


16-17 Aralık 2010 tarihlerinde Saz Kedisinin İzinde ve Deniz Kaplumbağası Araştırma ve Koruma projelerimizin ilgi gruplarına yönelik yıl sonu bilgilendirme toplantıları için her iki projemizin uzmanlarıyla Adana’daydık.


WWF-Türkiye'nin Adana İl Çevre ve Orman Müdürlüğü işbriliğiyle Akyatan Yaban Hayatı Geliştirme Sahası'nda yürüttüğü deniz kaplumbağası ve saz kedisi çalışmaları hakkında ilgi gruplarına yönelik bilgilendirme toplantısı 16-17 Aralık tarihlerinde  Adana'da gerçekleştirildi. 16 Aralık 2010 Perşembe günü çalışma sahamız olan Akyatan Yaban Hayatı Geliştirme Sahası  sınırında bulunan Adana Karataş Kapı İlköğretim Okulu’nu ziyaret ettik. Yaban Hayatı Uzmanımız Halim Diker tarafından öğrencilere soru-cevaplarla saz kedileri ile ilgili bilgiler verildi. Saz Kedisi çalışmamızın ilk sunumu, bu türle aynı yaşam alanını paylaşan çocuklara yapıldı. İlköğretim okulunun ilk 5 sınıfından yaklaşık 60 öğrenci, öğretmenleriyle birlikte alanda yürüttüğümüz çalışmalar ve saz kedilerinin yaşamı hakkında bilgilendirildi.


17 Aralık 2010 Cuma günü sabah 09.30 itibarıyla, projelerimiz kapsamında Vakfımız ile İşbirliği Protokolü kapsamında çalışmalarımızı ortak yürüttüğümüz Adana İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, DKMP Şube Müdürlüğü’nün Yüreğir’deki Toplantı Salonu’nda, Yaban Hayatı Danışmanımız Halim Diker tarafından Saz Kedisi, Akyatan Ekip Liderimiz Can Yılmaz tarafından 2010 yılı deniz kaplumbağası çalışmalarımızın sonuçları ve Danışmanımız Doç.Dr. Oğuz Türkozan tarafından da İklim Değişikliği ve Deniz Kaplumbağaları konulu sunumlar yapıldı. Katılımcıların soruları cevaplandırıldı.


Toplantıya, İl Çevre ve Orman Müdürlüğü’nün farklı şubelerinden, Orman Bölge Müdürlüğü’nün farklı bölümlerinden, Karataş Tarım İlçe Müdürlüğü, Çukurova Üniversitesi Su Ürünleri Fakültesi, Ç.Ü. Peyzaj Mimarlığı Bölümü, Yüreğir Doğankent Celil Çavuşoğlu İlköğretim Okulu , Kuş Araştırmaları Derneği Adana Şubesi, BOTAŞ Petrol İşletmeleri Bölge Müdürlüğü, İskenderun Enerji A.Ş., WWF Türkiye Adana gönüllüleri olmak üzere 34 kişi katıldı.


Adana’daki bilgilendirme toplantımız konusunda Adana merkezli öğretmenleriyle iletişimimizi sağlayan ÖRAV Eğitim Uzmanı Volkan Bal’a; lojistik ihtiyaçlarımızı anında çözen Okan Karaarslan ve Ergün Karaarslan’a; dökümanlarımızın katılımcılara özenle dağıtımını sağlayan Beyza Türkozan ve Irmak Bıyıklı’ya;Karataş İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’ne; Adana Karataş Kapı İlköğretim Okulu’nda bizleri samimiyetle misafir eden Sezer Karenfil, Emre Uçan ve Yunus Emre Serin öğretmenlerimize ve Saz Kedisi’nin İzinde projesine verdiği destek için Doğa Koleji’ne bir kez daha içten teşekkürlerimizi sunuyoruz.


Saz Kedisi’nin İzinde ve Deniz Kaplumbağaları Projeleri Bilgilendirme Toplantıları için Adana’daydık
© WWF-Türkiye Enlarge

Yorum

blog comments powered by Disqus