Panda Takımı İstanbul Maratonu'nda 1001 doğa kahramanı için koşuyorGüncelleme Tarihi 14 September 2018   |  
panda takımı, doğa öncüler, istanbul maratonu, maraton
Panda Takımı İstanbul Maratonu'nda 1001 doğa kahramanı için koşuyor.
© WWF- Türkiye
Panda Takımı bu sene İstanbul Maratonu’nda doğanın yardımına koşuyor!

11 Kasım’da gerçekleşecek 40. Vodafone İstanbul Maratonu’nda, 1001 Doğa Kahramanı yaratmak için koşuyoruz. WWF-Türkiye Doğa Öncüleri Gençlik Programımız kapsamında ulaştığımız ortaokul ve lise öğrencileri, doğayı yaşayarak, severek öğreniyor ve koruyorlar.  Doğadaki sorunlar için yenilikçi projeler, teknolojik çözümler geliştiriyorlar. Türkiye’de doğa için değişime öncülük ediyorlar.

Doğa Kahramanlarımız Doğa Öncüleri Gençlik Programımız kapsamında ‘Yaban Hayatı Koruyucuları’, ‘Su Melekleri’, ‘Plastik Avcıları’ ve ‘Gıda Savaşçıları’ topluluklarında, yenilikçi ve dönüştürücü projeler üretecekler. Biz onların dünyayı değştirebileceklerine inanıyoruz. Çünkü bir çocuğun içindeki gerçek potansiyelin ne kadar büyük olduğunu biliyoruz.

Amacımız, 1001 doğa kahramanı yaratabilmek için Doğa Öncüleri Gençlik Programı’mız kapsamında en az 1001 çocuğa ulaşmak. Bir çocuğun programdan yararlanabilmesinin birim maliyeti 350 TL. 1001 çocuğumuzdan doğa kahramanı yaratmak için desteklerinize ihtiyacımız var. Hedefimiz en az 150 koşucu!

Topladığımız destekle;
  • Doğa kahramanlarımızın ve öğretmenlerinin  faydalanabileceği online platform ve internet sitesini hazırlayacağız.
  • Doğa kahramanlarımız projelerini yazarken onlara ve öğretmenlerine rehberlik desteği vereceğiz.
  • Program sonunda belirlenene kriterlere göre seçtiğimiz ve en çok değişim yaratacak 10 projenin sunulacağı Gençlik Konferansını organize edeceğiz.
  • Gençlik konferansında seçilen doğa kahramanlarımızı yurtdışındaki konferans ve atölyelere göndereceğiz.
  • Programı başarıyla tamamlayan doğa kahramanlarımıza WWF-Türkiye Doğa Öncüleri diploması vereceğiz.
Yanımızda olmanız, sesimizi daha güçlü duyurmamız, daha çok çocuğa ulaşmamız demek. Panda Takımı ile koşmak için buradan koşu kaydınızı yaptırabilir ve maraton@wwf.org.tr adresine iletişim bilgilerinizi eposta gönderebilirsiniz.

Şimdiye kadar hiç koşmuş olmasanız bile, 11 Kasım’a kadar düzenli bir antrenman programı ile koşuya hazırlanabilirsiniz. İsterseniz maratonda belli aralıklarla yürüyebilirsiniz de.

Adım Adım pek çok şehirde ve pek çok semtte antrenmanlar düzenliyor. Bu antrenmanlarda profesyonel bir koşucudan, hayatında hiç koşmamış birine kadar her seviye için bir program önerisi veriliyor. Eğer siz de daha önce hiç koşmadıysanız  11 Kasım 2018 tarihinde İstanbul’da gerçekleşecek olan maraton sizin için ilk adım olabilir. Adım Adım antrenman programını buradan görebilirsiniz.

Hep birlikte aynı amaç uğruna koşmaya, yürümeye, düşünmeye ve katkıda bulunmaya hazırsanız, haydi Panda Takımı’na katılın! Çocuklarımızın içindeki doğa koruma potansiyelini ortaya çıkarmak #BirlikteMümkün!
panda takımı, doğa öncüler, istanbul maratonu, maraton
Panda Takımı İstanbul Maratonu'nda 1001 doğa kahramanı için koşuyor.
© WWF- Türkiye Enlarge

Yorum

blog comments powered by Disqus