Eğitim | WWF

NE ARAMAK İSTERSİNİZ.

EĞİTİM

Doğa Öncüleri Gençlik Programı

© Emre Sosyal

Doğa Öncüleri Gençlik Programının amacı, 4 modülde proje yazan ve yürüten çocukların, doğa adına değişim yaratma gücünü ortaya çıkarmaktır.

© WWF-Turkiye

Doğa Öncüleri Programı proje yönetimi ve liderlik becerilerini geliştiren, toplumsal dönüşüm ve değişime hizmet eden ve WWF-Türkiye tarafından belirlenen öncelikli konularla ilişkili bir eylem projesidir.

Öğrenciler bu eylem projesini planlama ve uygulama sürecinde dünyada ve toplumda görmek
istedikleri değişimin bir parçası olurlar. Program boyunca WWF-Türkiye personeli, gönüllüleri ve
öğretmenler öğrencilere mentörlük ve rehberlik sağlar.

Ulusal Gençlik Konferansı

2018-2019 eğitim öğretim yılında, en çok değişim yaratan projeleri yazan ve yürüten öğrenciler, İstanbul'da Boğaziçi Üniversitesin'de projelerini sundular

© Ahmet Veisoğlu

Doğa Öncülerİ Gençlİk Programı

Doğa öncüleri programının amacı, öğrencilerin grup halinde proje geliştirme ve yönetmede deneyim kazanarak toplumsal dönüşüm ve değişime öncü yerelde gerçekleştirilebilecek projeler hazırlamaları, grup içinde vatandaş bilim insanı olarak rol almalarıdır. Aynı zamanda WWF’nin öncelik verdiği konuların bu projeler yardımıyla duyurulması ve yaygınlaştırılmasının sağlanmasıdır.

GEZEGENİMİZ

© Björn Hollan / Getty Images

Netflix, Silverback Films ve WWF’in ortaklığında gerçekleşen Gezegenimiz Belgeseli evimiz dediğimiz Dünya’mızı daha önce belki de hiç görmediğimiz şekilde bizlere gösteriyor ve bilinmedik mucizelere tanık ediyor. Belgesel sayesinde tüm ekosistemin işleyişine tanık oluyoruz ve bu habitatlarda meydana gelmiş olan olumsuz değişimlerle yüzleşiyor, ekosistemimizin daha sağlıklı işlemesi için neler yapabileceğimize dair bilinçleniyoruz. Kıyı denizler, açık denizler, amazonlar, ormanlar, çayırlar, buzullar ve tatlı sular olarak ayrılmış olan toplam yedi bölümden oluşan belgesel Netflix üzerinden takip edilebilir. Aşağıda göreceğiniz kısa süreli videoların çoğu Netflix belgeselinde bulunmayan, farklı görüntülerden ayrıca kurgulanmış Gezegenimiz videolarıdır. Çocuklara bölümleri izlettirmeden önce ÖĞRETMEN REHBERİ okuyunuz.  Ve sonrasında GEZEGENİMİZ SUNUMUNU gösteriniz.
 
Bu bölümdeki videoları okullarda veya konferanslarda öğrencilerinize izlettirebilirsiniz. Öncesinde izleteceğiniz video ile ilgili bilgi verebilir ve öğretmen rehberinde ve modül dosyalarında önerdiğimiz aktiviteleri yaptırabilirsiniz. Amacımız çocukların farklı bakış açılarına sahip olabilmeleri, sorgulamayı öğrenmeleri, aralarında fikir alışverişi yapabilmeleri ve çevrelerinde olan bitene merak duymalarıdır. Modüllerle ilgili bilgiler ve aktivite önerileri için modüllere tıklayınız.

Aktiviteleriniz sonrası anketimizi doldurunuz..
ANKET İÇİN TIKLAYIN ..