NE ARAMAK İSTERSİNİZ.

KURUMSAL EVLAT EDİN!
© naturepl.com / Andy Rouse / WWF

KURUMSAL BAĞIŞ SEÇENEKLERİ
Kurumunuz adına yapacağınız bağışlarla WWF-Türkiye’nin tür ve doğa koruma çalışmalarına destek olurken, çalışma arkadaşlarınıza anlamlı bir hediye verebilirsiniz.
 
Evlat Edinme Programı 
WWF’in yürüttüğü uluslararası bir bağış kampanyasıdır. Tehlike altındaki bir türü sembolik olarak evlat edinerek, WWF-Türkiye’nin doğa koruma çalışmalarına destek verebilirsiniz.

Sevgi Mesafe Tanımaz 
Herkes için hatırlanmak ve sevildiğini bilmek güzeldir. Özellikle de umuda ve dayanışmaya ihtiyacımız olan bugünlerde. Sevdiklerimizin özel günlerinde fiziken yanlarında olamasak bile hep onlarla olduğumuzu hatırlatmak, hatta sadece içimizden geldiği için sevdiğimizi söylemek, aklımdasın demek için kampanyamıza katılabilirsiniz.
 
Türkiye'nin Canı Küçük Destek Programı 
WWF-Türkiye olarak Biyolojik Çeşitlilik konusunda farkındalık yaratmak amacıyla 2011 yılından bu yana “Türkiye’nin Canı Küçük Destek Programı’nı yürütmekteyiz. Bağışçılarımızın destekleriyle oluşturulan fon ile biyolojik çeşitliliğin korunması ve Anadolu’da kaybolmaya yüz tutan türlerin yaşam alanlarının korunması için yerel sivil toplum kuruluşlarına yönelik hibe desteğinde bulunuyoruz. 

Suyun Yolculuğu
Büyük Menderes Havzası ev sahipliği yaptığı kentlerin su ihtiyacını karşılarken başta tarım olmak üzere sanayi ve turizm sektörlerine de su temin ediyor. Havza, tepeli pelikan gibi tehdit altındaki kuş türlerine, flamingolara, dünyanın başka hiçbir yerinde görülmeyen 30’un üstünde endemik bitki türüne ev sahipliği yapıyor. WWF-Türkiye’nin öncelikli alanlarından biri olan Büyük Menderes Deltası, tepeli pelikanların Avrupa’daki önemli üreme alanlarından biri. Suyun Yolculuğu, Büyük Menderes Havzası’nın karşı karşıya kaldığı tehditlere ve hayatımızdaki önemine dikkat çekmeyi amaçlıyor.

Tohum Setleri
Tasarladığımız tohum setlerini, sertifika hediyenize ilave edebilirsiniz. Setlerin içerisinde; şansı temsil eden yonca, sevgiyi temsil eden kalp ve özgürlüğü temsil eden kelebek desenli tohum kartları karışık halde bulunmaktadır.

Set 1: 45 TL bağışınızda kraft kutuda üçlü tohum kartı gönderilmektedir.
Set 2: 30 TL bağışınızda kraft kutuda ikili tohum kartı gönderilmektedir.
Set 3: 15 TL bağışınızda farklı renk seçeneklerinde, kalp desenli tohum topu gönderilmektedir.
 
Kurumsal Bağış Süreci Nasıl İşler?
Talebinizi mustunel(at)wwf.org.tr  e-posta adresine iletmenizin ardından WWF uluslararası standartları gözetilerek hazırlanmış rehbere göre sektörel değerlendirme yapılır. Kurum uygunluğunun akabinde bilgilendirme süreci başlatılır.
Seçilen kampanya sertifikasında kurum ismi, kurum logosu ve sertifika alıcısının ismi yer alabilecektir. Evlat Edinme ve Suyun Yolculuğu basılı sertifikaları A5 olup, Sevgi Mesafe Tanımaz ve Türkiye’nin Canı basılı sertifikaları ise 20*10 cm ebatlarındadır. Tüm kampanyalarda elektronik ve/veya ingilizce sertifika tercih edilebilir.Sertifikalar bağışçı kuruma toplu halde teslim edilir ve kurumun dağıtımı yapması rica olunur.
Havale ve EFT yoluyla iletilen bağışın akabinde kurum adına bağış makbuzu kesilir. Doğal Hayatı Koruma Vakfı (WWF-Türkiye), Bakanlar Kurulu tarafından vergi muafiyeti tanınan bir Vakıf’tır. Vakıf’a yapılan bağışlar, kurumlar vergisi ve gelir vergisi matrahının %5'ini aşmayacak şekilde gider gösterilebilir. 

Sevginizi dünyamız ile de paylaşın, doğaya bir yaşam bırakın! #BirlikteMümkün
Bağış programları hakkında detaylı bilgi almak için mustunel(at)wwf.org.tr adresi üzerinden Merve ÜSTÜNEL ile iletişime geçebilirsiniz. 

 

© EVLAT EDİNME