NE ARAMAK İSTERSİNİZ.

Türkiye'nin Canı Yanmasın Destek Programı
© WWF
Türkiye'nin Canı Yanmasın Destek Programı V. Dönem Başvuruları


WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı), yerel sivil toplum kuruluşlarının biyoçeşitliliği koruma girişimlerini desteklemek amacıyla yürüttüğü Türkiye’nin Canı Küçük Destek Programı’nı 2012, 2014, 2017, 2019 yıllarındaki dört uygulama döneminde başarıyla tamamladı. Garanti BBVA’nın desteğiyle yürütülecek beşinci dönemde ise sebepleri ve sonuçlarıyla orman yangınlarına odaklanmak hedefleniyor.
 
Bugüne kadar biyolojik çeşitlilik odaklı projeleri destekleyen Türkiye’nin Canı Destek Programı, 2021 yazında ülkemizde yaşanan tarihi boyutlardaki orman yangınları üzerine, V. Dönemde, sebepleri ve sonuçlarıyla bu konuya odaklanmayı
hedeflemektedir.
 
Doğal hayata ve insanımıza büyük zarar veren orman yangını riskini azaltmak ve olası yangınlara karşı daha hazırlıklı olmak için başlatılan Türkiye’nin Canı Yanmasın Destek Programı ile yerel oluşumlara orman yangınları için önleyici aynı zamanda, yangın öncesinde, sırasında ve sonrasında gerçekleştirilecek iyileştirici çalışmalara destek verilecek.
 
Türkiye’nin Canı Yanmasın Destek Programı başvuru süreci hakkında daha detaylı bilgi için Türkiye’nin Canı Yanmasın Destek Programı V. Dönem Başvuru Kılavuzu için buraya tıklayınız.
 
Türkiye'nin Canı Yanmasın Destek Programına başvurmak için doldurulacak formlar için buraya tıklayınız.