NE ARAMAK İSTERSİNİZ.

Our News

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı)’ndan Duyuru

Geçmişi 1975’te kurulan Doğal Hayatı Koruma Derneği’ne dayanan, aynı zamanda dünyanın en büyük ve saygın doğa koruma ağı WWF’in Türkiye temsilcisi olarak vakfımız bünyesinde, ülkemizin doğasını koruma ve iklim değişikliğine karşı mücadele etme amacıyla kapsamlı çalışmalar yürütüyoruz.

50 yıla yaklaşan doğa koruma geçmişimiz boyunca binlerce üyemiz, gönüllümüz; yüzlerce çalışanımız, yönetim kadrolarımız; sivil toplum, kamu, akademi, özel sektör paydaşlarımız ile doğamızın korunması adına çok sayıda projenin tarafsız ve  bilimsel gerçekler  ışığında  hayata geçmesini sağladık. 

Bu hedeflerimize ulaşma yolunda basından, kamuoyundan ve siz değerli paydaşlarımızdan gelen yorumları ve geri bildirimleri önemsiyor, asılsız ve yapıcı olmayan ithamlarla ilgili üzüntü duyuyor, ancak yapıcı geri bildirim ve eleştirileri dikkatle değerlendiriyoruz.

Geçmişi çok uzun yıllara dayanan Vakfımızın kriterleri zaman içinde   WWF-International kurallarına da uyumlanacak şekilde güncellenmiş ve bu kurallar vakfımızın tüm kademelerindeki yeni başvurulara yönelik uygulanmıştır. 

Kurumumuzun misyonuyla uyuşmayan  sektörlere yönelik kısıtlamalar getiren bu kurallar geriye doğru da vakfımızın tüm kademelerini kapsayacak şekilde işletilmeye başlanmıştır. 

İnsanlık tarihinin en yaşamsal tehditleri olan iklim ve biyolojik çeşitlilik krizleri ile savaşmakta olduğumuz bu dönemde, sizlerden aldığımız güç ile  kenetlenerek ve birlik olarak, yılmadan gelecek nesillere yaşanılabilir ve sürdürülebilir  bir dünya bırakmak için  mücadele etmeye devam edeceğiz.   

Saygılarımızla,

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı)
 
 

PAYLAŞ !

Mesajı yaymamıza yardımcı ol.