NE ARAMAK İSTERSİNİZ.

wwf
BİZ KİMİZ?
© wwf

WWF-Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) 1996 yılında Doğal Hayatı Koruma Derneği’nin öncülüğünde kurulmuş, 2001 yılında ise WWF’nin Türkiye ulusal kuruluşu olarak  WWF-Türkiye ünvanını almıştır. WWF-Türkiye çalışmalarını bağışlar ve kurumsal sponsorluklar ile yürüten kâr amacı gütmeyen bağımsız bir vakıftır. Doğa koruma alanında 30 yılı aşkın süredir sayısız başarılı projeye imza atmıştır.

 

Hedefimiz küresel ölçekte bir değişim yaratmak ve yeryüzünün en değerli yaşam alanlarını ve canlı türlerini korumak. Mücadelimizin ülke sınırlarını aşan önemi nedeniyle biyolojik çeşitliliğin korunmasına yönelik çalışmalarda 100'den fazla ülkede uluslarası işbirliklerine öncülük ediyoruz. 

AMACIMIZ

 

Küresel iklim değişikliği ve doğal kaynakların sürdürülemez tüketimi gibi insan kaynaklı olan, hem doğal yaşam alanlarının hem de türlerin kaybıyla sonuçlanan tehditleri durdurmayı amaçlıyoruz.

 

Mevcut süreçleri değiştirerek, insanın doğayla uyum içinde yaşadığı bir gelecek için çalışmalar yürütüyoruz. Yerel ve merkezi hükümet, iş dünyası ve vatandaşlarla ortak akıl üretiyor, farkındalık yaratıyor ve karar süreçlerinde etkili olmak için çalışıyoruz.

 

WWF-Türkiye olarak çalışmalarımızı “Ülkemizin Doğasının Korunması”, “Yaşam Tarzımızın Değişmesi” ve “İklim Değişikliğiyle Mücadele” olmak üzere üç ana bileşende yürütüyoruz.

wwf
KİMİNLE İŞBİRLİĞİ YAPIYORUZ?

WWF tüm dünyada 2800’ün üzerinde kurumla çalışıyor.

WWF-Türkiye olarak her yıl çeşitli kurumlarla doğa koruma projeleri yürütüyor, Yeşil Ofis programı ile ekolojik ayak izimizi küçültmek üzere çalışıyor, kurumlarda çalışma ve hediyeleşme biçimini değiştiriyor veya birlikte doğa gözlemine çıkıyoruz.

© WWF canada