Türkiye'nin CanıTürkiye'nin Canı Kampanyası Anadolu'nun dört bir yanında nesli tehlike altında olan türlere destek oluyor.
Ülkemizin biyolojik çeşitliliğini korumak için yürüttüğümüz Türkiye'nin Canı Kampanyası Anadolu'nun yerel sivil toplum kuruluşlarına destek olmak için çalışmalarına devam ediyor. 

“Türkiye’nin Canı Kampanyası” kapsamında sizden gelen bağışlarla ülkemizin biyolojik çeşitliliğinin korunmasını amaçlayan projelerin desteklenmesine yönelik bir fon oluşturuyoruz. Gerekli miktarda kaynağa ulaştığımızda yerel projelere yönelik hibe çağrısında bulunuyoruz. Yurt çapında yerel sivil toplum kuruluşları tarafından yapılan başvurular; öncelikli ihtiyaç, katılımcılık, uygulanabilirlik, sürdürülebilirlik ve kalıcılık gibi kriterler doğrultusunda değerlendiriyor ve ön elemeyi geçen proje sahipleri uzmanlardan oluşan Seçici Kurul’a projelerini sunuyor. Hibe almaya hak kazanan projelere gerekli kaynak aktarımı yapıldıktan sonra projeler başlıyor.


 
© WWF-Türkiye
Türkiye'nin Canı
© WWF-Türkiye

 Bu mücadelede sizleri de WWF-Türkiye tarafından yürütülen“Türkiye’nin Canı Kampanyası”na katılmaya davet ediyoruz. Destek olmak için 8486’ya mesaj atarak 5 TL ile katkıda bulunabilirsiniz.

 
© Yaşar Ergün
© Yaşar Ergün
Hatay Dağ Ceylanları
Projenin hedefi, dağ ceylanı popülasyonun devamının sağlanması için bölgede yeni yetişen neslin ceylanları sahiplenmesi ve bölgenin değeri olarak görmesidir.


 
© Emrah Çoraman
Yer Altının Dev Kanatları
© Emrah Çoraman
Yer Altının Dev Kanatları
Bu projeyle birlikte, Mısır Meyve Yarasası’nın Türkiye’deki doğal yaşam alanlarının belirlenmesi ve bu alanların koruma alanı ilan edilmesi için gerekli girişimlerin yapılması, mağara ve yarasaların korunması hedeflenmektedir. 
 
© WWF-Türkiye
© WWF-Türkiye
Antalya'nın Beşi Bir Yerde
Antalya’daki endemik bitki türlerinin korunmasını ve bu bilincin yaygınlaştırılmasını amaçlayan proje, bu bitkilerin mevcut popülasyon ve yayılış durumlarını saptamayı ve yerel yönetimler düzeyinde farkındalık yaratmayı hedefliyor.
 
© WWF-Türkiye
© WWF-Türkiye
Samandağ Deniz Kaplumbağaları
Samandağ Çevre Koruma ve Turizm Derneği tarafından yürütülen Samandağ Kumsalında Üreyen Yeşil Deniz Kaplumbağalarının Korunması ve Koruma Bilincinin Artırılması Projesi kapsamında deniz kaplumbağalarının yuvaları ve yumurtaları korunuyor.
 
© Halim Diker / WWF-Türkiye
© Halim Diker / WWF-Türkiye
Yer Yediuyuru Yok Olmasın
Projenin hedefi, yok olmakta olan yer yediuyurunun güncel dağılımını ve türe yönelik tehditleri belirlemek, türün yaşadığı alanlarda faaliyet gösteren çiftçilerde farkındalık oluşturarak bu alanların korunmasını sağlamaktır.
 
© WWF-Türkiye
© WWF-Türkiye
Küre Dağları'nın Şapkalı Gizemi : Mantarlar
Projenin hedefi, Küre Dağları Milli Parkı ve tampon alanında doğal makro mantarların korunması, tanınması ve yöre halkına doğru toplama ve saklama teknikleri öğretilerek, sürdürülebilir bir gelir kaynağı olarak değerlendirilmesidir.