Okullara Doğa Koruma SunumlarıHepimiz bir zamanlar çocuktuk. Doğa sevgisinin, çocuklarda çok küçük yaşta atılan tohumlarla yeşerdiğini biliyoruz. Ailelerimizin ve öğretmenlerimizin aşıladığı çevre sevgisi, doğanın dengesini keşfetmeye ve merak etmeye yönelten önemli adımlar olduğunu öğrendik.
Doğayı merak eden, korumak için sorgulayan bireylere ihtiyacımız var. İSTANBUL ilindeki okullarda yaptığımız doğa koruma sunumlarıyla her yıl binlerce çocuğa ulaşıyoruz. Bu sunumlarla, geleceğin yetişkinlerine sahip olduğumuz eşsiz hazineyi anlatarak, ileride bu değerlerin korunması için doğa hassasiyetini geliştirmeyi amaçlıyoruz.

WWF-Türkiye olarak amacımız doğanın korunması ve doğal kaynakların sürdürülebilir kullanımını sağlamaktır. Bunun için ülkemizin doğasının korurken doğada bıraktığımız ayak izlerini azaltmak ve geleceğin yetişkinleri olacak çocuklara yaşanabilir bir gezegen bırakmak için çalışıyoruz.

Türkiye’nin dört bir yanında yürüttüğümüz projelerde, insanların yaşam biçiminde değişim yaratmada bilinçlendirmenin çok önemli bir yere sahip olduğunu tecrübe ediyoruz. Bu anlamda çocukların bilinçlendirilmesi ve günümüz iletişim çağı çocuklarının geleceğin doğa dostu yetişkinleri olması için olarak her sene bir çok okula giderek doğa koruma sunumları yapıyoruz.

Doğa bilincini ve farkındalığını eğlenceli bir şekilde anlatan sunumlar; iklim değişikliği, nesli tehlike altında olan türler ve biyoçeşitlilik ile doğa dostu tüketim olmak üzere üç ana başlıkta gerçekleştiriliyor. Belirli bir tema çerçevesinde yapılan sunumlar aynı zamanda yürüttüğümüz çalışmalara kaynak oluşturmamıza destek oluyor.

 
doga koruma sunumu 
© WWF-Türkiye
Okullara Doğa Koruma Sunumları
© WWF-Türkiye
WWF-Türkiye’nin okulunuzda Doğa Koruma Sunumu yapmasını istiyorsanız info@wwf.org.tr adresinden bilgi alabilirsiniz (Sunumlarımız İstanbul içi ile sınırlıdır).