Doğum Günü KutlamasıHayatımızın en güzel ve keyifli günlerinden biridir doğum günü. Her yeni yaşın mutluluk, sağlık ve başarı dolu olmasını dileyerek veririz hediyelerimizi aile bireylerimize, sevgilimize ve arkadaşlarımıza. Bu yılki hediyenizde “umut” da olsun istemez misiniz?

Sevdiklerinizin doğum gününde onlar için nesli tehlike altında olan kaplan, panda, kutup ayısı ve deniz kaplumbağası türlerinden birini evlat edinerek, bu muhteşem canlıların yaşaması için “umut” olabilirsiniz.

Evlat edinme hediyenizle nesli tehlike altındaki türleri korumak için yürüttüğümüz çalışmalara destek olacak ve doğum gününü kutladığınız kişi adına düzenlenen sertifika ve türlere özel hediyelerle anlamlı bir hediye vermiş olacaksınız.

Evlat edinebileceğiniz türler, bilgileri ve hediye seçenekleri aşağıda yer almaktadır.

 
© .
© .
Ayrıntılı bilgi için:  Bilge Barut bbarut@wwf.org.tr , 0212 528 20 30

KAPLAN EVLAT EDİNİN

 
© WWF
© WWF
Geçtiğimiz yüzyılda yaban hayattaki kaplan nüfusu %97 oranında azaldı. Bugün vahşi yaşamda yaklaşık 3.200 kaplan kaldığı tahmin ediliyor. WWF, kaplanların yaşam alanı olan 13 ülkede onları korumak için çalışmalar yürütüyor. Bu görkemli canlının yalnızca belgesellerde kalmaması için desteğinize ihtiyacımız var. Evlat edinmek için tıklayın.
 
© WWF-Türkiye
Kaplan Evlat Edinme Hediye Seti
© WWF-Türkiye

YUNUS EVLAT EDİNİN

 
© WWF-Türkiye
© WWF-Türkiye
Günümüzde birçok yunus türü dünya çapında tehlike altına girmiştir. Türkiye denizlerindeki yunuslar deniz ve ses kirliliği, deniz trafiği, tesadüfi olarak balık ağlarına takılma ve kasti öldürme gibi tehditlerle karşı karşıya. Aynı zamanda yunuslar gösteri amacıyla havuzlarda tutsak ediliyor. Yunuslar beton havuzlara değil özgürce yüzdükleri derin denizlere aitler. Evlat edinmek için tıklayın.
 
© WWF-Türkiye
Yunus Evlat Edinme Hediye Seti
© WWF-Türkiye

PANDA EVLAT EDİNİN

 
© WWF-Turkiye
Panda Sevgililer Gunu
© WWF-Turkiye
IUCN Kırmızı Listesi’ne göre pandaların nesli tehlike altında. WWF’nin pandaları korumak için yürüttüğü çalışmalar sonucunda, yeni rezervler ve yeşil koridorların gelişmesiyle pandaların yaşam alanları arttı. Kaçak avlanma ve yasadışı ağaç kesimi gibi pandaların hayatta kalmalarına yönelik tehditler oldukça düşürüldü. Bu başarı öyküsünü sürdürmemize yardım edin. Evlat edinmek için tıklayın.
 
© WWF-Türkiye
Panda Evlat Edinme Hediye Seti
© WWF-Türkiye

KUTUP AYISI EVLAT EDİNİN

 
© WWF-Turkiye
© WWF-Turkiye
Kutup ayılarının hayatta kalması ve yavrularını büyütmesi kutup buzullarına bağlı. Ancak son zamanlardaki bütün göstergeler buzulların iklim değişikliği nedeniyle endişe verici bir hızla eridiğini ortaya koyuyor. Besin zincirinin en üstündeki bu canlıyı korumak bütün ekosistemi korumak demek. Evlat edinmek için tıklayın.
 
© WWF-Türkiye
Kutup Ayısı Evlat Edinme Seti
© WWF-Türkiye

DENİZ KAPLUMBAĞASI EVLAT EDİNİN

 
© Isaac VEGA / WWF
Caretta Caretta
© Isaac VEGA / WWF
Okyanuslarda yüzmekte olan yedi tür deniz kaplumbağasının üç türü “kritik olarak tehdit altında” Akdeniz’de yapılan araştırmalar caretta caretta ve yeşil deniz kaplumbağasının en önemli yuvalama alanlarından birinin Türkiye kıyıları olduğunu gösteriyor. WWF-Türkiye olarak yürüttüğümüz koruma çalışmalarıyla 2006 yılından bugüne kadar 147 bin yavru deniz kaplumbağasının denize ulaşmasını sağladık. Evlat edinmek için tıklayın.
 
© WWF-Türkiye
Deniz Kaplumbağası Evlat Edinme Seti
© WWF-Türkiye