Siz Hiç Orfoz Gördünüz mü?Görmediyseniz, ne yazık ki bundan sonra ona rastlama şansınız azalıyor.


Gördüyseniz, Akdeniz’in mavi sularında ağır ağır yüzen, kocaman bir kafası ve ağzı bulunan bu ilginç balığı unutmuş olamazsınız. Görmediyseniz, ne yazık ki bundan sonra ona rastlama şansınız azalıyor. Bir zamanlar Akdeniz’de oldukça bol olduğu düşünülen orfoz aşırı avcılık ve kirlilik nedeniyle nesli tehlike altına giren türler arasında yer alıyor. Orfozun neslini sürdürülebilmesi, Akdeniz’de yaşadığı alanların korunmasına ve avcılığa uzun dönemli sınırlama getirilmesine bağlı.

Orfoz için yaptığınız bağışlarla;

  • Kaş-Kekova Özel Çevre Koruma Bölgesi’ndeki çalışmalarını,
  • Ülkemizdeki biyolojik çeşitliliğin korunmasını,
  • Nesli tehlike altındaki bir tür hakkında kamuoyu oluşturulmasını,
  • Deniz Koruma Alanları’nın oluşturulmasını,
  • Yerel yönetimler ve yöre halkına yönelik farkındalık yaratma çalışmalarını

desteklemiş olacaksınız.

Kredi kartı yerine EFT/Havale ile evlat edinmek isterseniz Bilge Barut'a bbarut@wwf.org.tr adresinden ya da hafta içi mesai saatleri arasında 0212 528 20 30 no'lu telefondan ulaşabilirsiniz.

 
© WWF-Türkiye
© WWF-Türkiye

 
© WWF-Türkiye
 
© Wild Wonders of Europe / Linda Pitkin / WWF
Bir orfoz evlat edinerek Akdenizdeki bu ilginç balığın korunmasına destek olun
© Wild Wonders of Europe / Linda Pitkin / WWF
Kurumunuz adına destek vermek mi istiyorsunuz?
Nesli tehlike altında olan türler üzerinde farkındalık yaratma amacı da taşıyan kampanya kapsamında sembolik olarak deniz kaplumbağası, yunus, saz kedisi ve orfoz evlat edinebilir, kurumunuza özel hazırlanan, çalışanlarınız veya müşterileriniz adına basılacak evlat edinme sertifikanızı alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve sertifika örnekleri için tıklayın.

DETAYLI BİLGİ:

  • Evlat edinmeyle ilgili tüm sorularınız için Bilge Barut'a 0212 528 20 30 no'lu telefondan ya da bbarut(at)wwf.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.