Yunus Evlat EdininYunuslar; yaşam alanlarının kaybı, deniz ve ses kirliliği, tesadüfi avcılık ve kasti öldürme gibi tehditlerle karşı karşıya.

Ülkemizin denizel biyolojik çeşitliğinde çok önemli bir yeri bulunan yunusların Akdeniz ve Ege Denizi’ndeki yaşam alanlarının ve karşı karşıya bulundukları tehditlerin belirlenmesi ve yunusların korunması için çalışıyoruz.

Yunusları korumak için desteğinize ihtiyacımız var.

Yunuslar için yaptığınız bağışlarla,
  • Akdeniz (Kaş-Kekova) ve Ege Denizi’nde (Dilek Yarımadası Milli Parkı) yaşayan yaşayan yunus türlerinin sayısının ve dağılımlarının belirlenmesi.
  • Türlere yönelik tehditlerin belirlenmesi ve koruma önerilerinin geliştirilmesi.
  • Kamuoyunda farkındalık yaratma etkinliklerinin gerçekleştirilmesi
  • Tüm Türkiye’deki yunus gösteri merkezlerinin kapatılması için kamuoyunda farkındalığın artması ve yunus parklarına olan talebin azaltılması için yürütülen iletişim çalışmalarını
desteklemiş olacaksınız.

YUNUS EVLAT EDİNMEK İÇİN TIKLAYIN.
 
© WWF-Türkiye
Yunus Evlat Edinin
© WWF-Türkiye
 
© Brian J. Skerry / National Geographic Stock / WWF
Şişeburunlu Yunus (Tursiops truncatus)
© Brian J. Skerry / National Geographic Stock / WWF
Kurumunuz adına destek vermek mi istiyorsunuz?
Nesli tehlike altında olan türler üzerinde farkındalık yaratma amacı da taşıyan kampanya kapsamında sembolik olarak deniz kaplumbağası, yunus, saz kedisi ve orfoz evlat edinebilir, kurumunuza özel hazırlanan, çalışanlarınız veya müşterileriniz adına basılacak evlat edinme sertifikanızı alabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi ve sertifika örnekleri için tıklayın.

DETAYLI BİLGİ:

  • Evlat edinmeyle ilgili tüm sorularınız için Meltem Gökçen'e 0212 528 20 30 no'lu telefondan ya da mgokcen(at)wwf.org.tr adresinden ulaşabilirsiniz.