Dünya Saati (Earth Hour) rel=
Dünya Saati
© WWF-Türkiye
Dünyanın en büyük küresel çevre hareketi olan Dünya Saati’ne (Earth Hour) destek olmak ister misiniz?
Dünyadaki çevre sorunlarına dikkat çekmek amacıyla WWF tarafından 2007 yılından beri gerçekleştirilen ve 135 ülkeden 2 milyar insanın katılımıyla dünyanın en büyük çevre hareketi olan Dünya Saati (Earth Hour), ülkemizde WWF-Türkiye tarafından yürütülüyor.

Her yıl Mart ayının son Cumartesi günü, 20:30-21:30 saatleri arasında, tüm dünyada aynı anda gerçekleştirilen Dünya Saati, bir saatliğine ışıklarını kapatan görkemli yapılar, köprüler, şirket binaları ve bireylerle, çevresel sorunlara gösterdiğimiz duyarlılığın küresel ifadesine dönüştü.

Ülkemizde 2008 yılından beri WWF-Türkiye tarafından yürütülen Dünya Saati, 2010 yılında katılım açısından önemli ilklere sahne oldu. 230’un üzerinde kurum ve yaklaşık 5.000 kişinin katıldığı Dünya Saati’ne Boğaziçi Köprüsü ışıklarını kapatarak destek verdi.  2011 yılında 20.000’den fazla kişi ve 250’nin üzerinde kurum dünyanın geleceği için güçlerini birleştirdi. Boğaziçi Köprüsü’nün yanı sıra Ankara Opera Binası ve Kastamonu Kalesi de yerini aldı. 2012 yılında  Türkiye’de kendi rekorunu kıran Dünya Saati’ne 75.000’den fazla insan ve 400’ün üzerinde kurum katıldı. Boğaziçi Köprüsü ile birlikte Fatih Sultan Mehmet Köprüsü, Dolmabahçe Sarayı ve Saat Kulesi, Beylerbeyi Sarayı, Küçüksu Kasrı, Galata Kulesi, Aya Sofya Müzesi ilk defa Dünya Saati için ışıklarını kapattı. 2013 yılında ise, kampanyaya katılanlar "Sensiz Olmaz" dedi ve kendi domino etkilerini yarattı; ailesini, arkadaşlarını harekete geçirdi. Kız Kulesi de ışıklarını ilk defa kapatarak Dünya Saati'nin sembolleri arasında yerini aldı.

Dünya Saati Kampanyası, bireyler ve kurumlar olarak doğayla uyumlu hareket etme, çevresel sürdürülebilirliği kurum kültürüne ve yaşam biçimine dönüştürme yönündeki kararlığımızı ifade etmek için eşsiz bir fırsat. Bu kararlılığımızı paylaşan ve aksiyona geçmek için hazır olan pek çok kurum ve birey olduğunu biliyoruz. Doğaya duyarlı ve sorumlu yaklaşan şirketinizin de bu küresel hareketin parçası olarak, Dünya Saati Sponsorları arasında yer almasını ve WWF-Türkiye’nin doğa koruma çalışmalarını desteklemesini umuyoruz.
 
© WWF-Türkiye
Dünya Saati
© WWF-Türkiye

Dünyanın en büyük çevre hareketİ!

Her yıl milyonlarca insan iklim değişikliğine dikkat çekmek için bir araya geliyor! 
Ülkemizde WWF-Türkiye tarafından yürütülen Dünya Saati kampanyası her yıl mart ayının son cumartesi akşamı gerçekleştiriliyor. Kampanya hakkında gelişmeleri dunyasaati.org adresinden takip edebilirsiniz.
  • Sponsorluk koşulları hakkında bilgi için:

    dunyasaati@wwf.org.tr
    T: 0212 528 20 30
    F: 0212 528 20 40