© Feux
İKLİM OKURYAZARLIĞI EĞİTMEN EĞİTİMİ

GEZEGENİMİZİ PAYLAŞTIĞIMIZ MİLYONLARCA TÜRÜN GELECEĞİNİ KORUMAK İÇİN BİRLİKTE ÇALIŞIYORUZ


WWF Türkiye (Doğal Hayatı Koruma Vakfı) Gönüllü Programı olarak insanlığın doğayla uyum içinde yaşadığı bir geleceğin gönüllüler ile kurulması için çalışıyoruz. İklim değişikliği karşısında belediyelerin eylem planları incelemek isteyen ve bu konuda toplumsal farkındalık yaratmayı hedefleyen bireyler için İklim ve Eylem Okuryazarlığı Eğitmen Eğitimi başvurularımız başladı. İklim değişikliği ile ilgili bilgilerinizi derinleştirerek, WWF -Türkiye Topluluklarına  rehberlik edebilecek bir eğitmen olma yolculuğuna çıkabilirsiniz. Bu eğitim sonunda kendi şehirleriniz öncelikli olmak üzere İklim- Enerji çalışan projelere ve ekiplere rehberlik edecek eğitmenlerinimizi arıyoruz.
 

  • Eğitmen eğitimi alan gönüllülerin diğer WWF-Türkiye gönüllülerine eğitimler vererek projenin etki alanını genişletmesi ve aktif vatandaş gönüllü sayısını arttırmasını hedefliyoruz.  
  • Bu eğitimler sonucunda İklim Eylem Planı okuryazarlığı yaygınlaşarak, belediyelerin İklim Eylem Planlarının izlenmesi ve  bunun farkındalığı arttırtmayı amaçlıyoruz. 
  • Eğitmen eğitimi sonunda  eğitmenlerimiz belediyelerin İklim - Eylem planlarını inceleyerek, İklim-Enerji projesi yapan proje ekiplerine eğitim vereceklerdir. Eğitmenlik potansiyelinizi geliştirecek olan bu eğitmen eğitimi; iklim bilimi, sürdürülebilirlik, iletişim becerileri ve eğitim stratejileri konularında size bilgi ve deneyim sunacak. WWF Türkiye'nin uzman kadrosu, size iklim değişikliği hakkında güncel bilgileri sunarak eğitim becerilerinizin gelişmesine katkı sunacak. Eğer siz de eğitime katılarak eğitmenlerden birisi olmak istiyorsanız aşağıdaki başvuru formunu doldurabilirsiniz.

Eğitim 24-26 Kasım tarihlerinde iki tam gün İzmir'de gerçekleşecektir. Ulaşımlarınız 24 Kasım Cuma günü 10.00'a kadar Selçuk'ta olacak şekilde planlanacaktır. 

Tüm şehirlerden başvurular kabul edilecektir fakat İstanbul, İzmir, Kocaeli, Bursa, Muğla, Denizli, Mersin, Antalya, Eskişehir, Gaziantep şehirlerinden gelen başvurular önceliklendirilecektir. 

Eğitim için başvurular arasından 20 kişi belirlenecektir. 

Son başvuru tarihi 6 Kasım Pazartesi 17.00'dir. Takip eden hafta başvuru sonuçları için iletişime geçilecektir. 

Tam katılım  sağlanması zorunludur.

Konaklama, yemek ve ulaşım tarafımızdan karşılanmaktadır.

Sorularınız için gonullu@wwf.org.tr ile iletişime geçebilirsiniz. 

Başvuru formu için tıklayın.


 

 

© DENİZ KAPLUMBAĞASI

DEĞİŞİM YARATABİLİRSİNİZ

Hayatınızda ufak değişiklikler yaparak büyük değişimlere katkıda bulabilirsiniz. Tehlike altındaki bir türü evlat edinin veya düzenli destekçi olun, WWF-Türkiye ailesine siz de katılın! Doğamız için yaptığımız her proje sizinle #BirlikteMümkün

Destek Ol