© Emre Soysal / WWF-Türkiye
PİKNİK SEPETİ

SEVGİLİ EBEVEYNLER VE ÇOCUKLAR


Gıda endüstrisi biyolojik çeşitlilik kaybını % 70 artırıyor ve aynı zamanda iklim değişikliğine neden olan sera gazlarının % 24’ünü oluşturuyor. Gıda endüstrisinin ekolojik ayak izi gerçekten büyük! Üstelik üretilen gıdanın 1/3’ü israf oluyor. Günümüzde beslenme alışkanlıklarımız da sağlıklı değil. Birçok insan hazır gıdayı tercih ediyor. Ev yapımı gıda tüketimi azalıyor.

Hastalıklara karşı bağışıklık sistemimizi güçlendirmenin, gıda ayak izimizi azaltmanın, sürdürülebilir ve sağlıklı besinleri çocuklarla buluşturmanın tam zamanı! WWF-Türkiye olarak, WWF-Yunanistan ve WWF-Romanya ile birlikte, çocuklar ve ebeveynler için bir proje başlattık, evde piknik yapmak için Piknik Sepeti. Amacımız sağlıksız atıştırmaları, sağlıklı, mevsimsel ve yerel gıdalarla değiştirmek. Piknik Sepeti aracılığıyla çocukların eğlenceli zaman geçirmesini, keşfetmesini ve öğrenmesini sağlamak. Bu aktivitelerimizle güzel gezegenimizin korunmasına da katkıda bulunmak.

Çocuklarınızla beraber ev yapımı sağlıklı yiyecekler yapıp tüketmeye başlayabilir, sizlere sunduğumuz farklı tarifleri uygulayarak çocuklarınızın sağlıklı beslenme bilinci oluşturmalarına yardımcı olabilirsiniz.

Aşağıda bulunan tariflerden arzu ettiğinizi seçerek sürece başlayabilirsiniz!


 

© DENİZ KAPLUMBAĞASI

DEĞİŞİMİN PARÇASI OL

Hayatınızda ufak değişiklikler yaparak büyük değişimlere katkıda bulabilirsiniz. Tehlike altındaki bir türü evlat edinin veya düzenli destekçi olun, WWF-Türkiye ailesine siz de katılın! Doğamız için yaptığımız her proje sizinle #BirlikteMümkün

Destek Ol